Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji OZE w gospodarstwach rolnych! Rolnicy będą mogli uzyskać dofinansowania aż do 65% kosztów kwalifikowanych inwestycji! Wnioski można składać od 25 stycznia do 23 lutego 2024 roku.

Największe szanse na otrzymanie tego dofinansowania mają rolnicy, u których zużycie prądu do produkcji rolnej znacznie przekracza zużycie prądu na potrzeby domu. 

Długo wyczekiwany i kilkukrotnie przekładany program: I.10.2 Inwestycje w gospodarstwach rolnych w zakresie OZE i poprawy efektywności energetycznej w końcu wystartował. Rolnicy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na instalacje wytwarzające energię na potrzeby własnego gospodarstwa i produkcji rolnej, w tym przede wszystkim na instalacje fotowoltaiczne. Dotacja obejmuje urządzenia, które pozyskują energię z promieni słonecznych lub z biogazu, a także termomodernizację budynków służących do produkcji rolnej.

Rolnicy otrzymają dofinansowanie na trzy rodzaje inwestycji OZE:

Obszar A
Na produkcję energii z biogazu rolniczego o mocy łącznej urządzeń do 50 kW, w tym na magazyn energii – maksymalny poziom dotacji 1,5 mln zł.

Obszar B
Na instalację fotowoltaiczną o mocy łącznej urządzeń do 50 kW, w tym na magazyn energii, systemy zarządzania oraz na pompę ciepła – maksymalny poziom dotacji 200 tys. zł.

Obszar C
Na poprawienie efektywności energetycznej budynków służących produkcji rolnej – maksymalny poziom dotacji 200 tys. zł.

Co ważne, program umożliwia otrzymanie wsparcia jednocześnie na dwa lub nawet na wszystkie trzy rodzaje inwestycji, przy czym wtedy suma pomocy finansowej nie może przekroczyć dla obszarów:
A + B – kwota do 1,5 mln zł.
A + C – kwota do 1,7 mln zł.
B + C – kwota do 400 tys. zł.

Pomoc przy ubieganiu się o dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne.

Toruńska firma Hegon Sp. z o.o. wspiera swoich Klientów na wszystkich etapach inwestycji. Świadczymy pomoc merytoryczną oraz pomoc w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie. Jesteśmy w łączności z kujawsko-pomorskim oddziałem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, by przekazywać Państwu aktualne i rzetelne informacje. 

Zapewniamy Klientom wysoką jakość obsługi, o czym świadczy wiele bardzo dobrych opinii Inwestorów o nas. Instalacje fotowoltaiczne wykonuje wykwalifikowana ekipa z dużym doświadczeniem. Stosujemy moduły fotowoltaiczne, falowniki i akcesoria wyłącznie renomowanych marek, co daje gwarancję trwałość i niezawodność instalacji.

Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstwa rolnego otrzymają pomoc  kontaktując się z nami pod numerem tel. 662 208 534 lub za pomocą poniższego formularza kontaktowego.

Zostaw dane kontaktowe a oddzwonimy do Ciebie.

Sprawdź opinie Klientów o naszej firmie.
Doskonała
Na podstawie 40 opinii
Małgorzata Rogulska
Małgorzata Rogulska
2024-04-20
Bardzo dobry kontakt z klientem,przedstawiciel firmy odpowiada wyczerpująco na wszystkie pytania. Szybki kontakt,rzetelne doradztwo. Od podpisania umowy do złożenia wniosku w zakładzie energetycznym- w zaledwie tydzień. Pracownicy w czasie montażu profesjonalni,dokładni, nieinwazyjni na działce klientów. Montaż bezproblemowy. Polecam firmę dociekliwym,niezdecydowanym,niecierpliwym.
Marcin K
Marcin K
2024-03-28
Gorąco polecam. Bardzo szybki kontakt po wysłaniu zgłoszenia. Pan Jakub podpowiedział co możemy zrobić uwzględniając moje warunki lokalizacyjne, przedstawił kilka opcji użytych komponentów do budowy instalacji. Ekipa montażowa zainstalowała zarówno panele, jak i całe oprzyrządowanie w budynku robiąc to szybko, uwzględniając moje oczekiwania co do lokalizacji sprzętów. Co ważne pozostawiła po sobie porządek. Wszystko działa jak należy, a dzięki pomocy pracowników firmy nie musiałem „załatwiać” żadnych formalności z energetyką.
dariusz paszkiewicz
dariusz paszkiewicz
2024-02-27
Hegon-Torun Na przelomie wrzesien-pazdziernik Firma zamontowala fotowoltaike i pompę ciepla Wszystko hula , Szczegolne podziekowania dla Pana Jakuba .bardzo duze zaangazowanie.bardzo dobry kontakt .gosc ktory umie sluchac jakie potrzeby ma klient bez wciskania kitu Odbior serwisu na 5
Waldek L
Waldek L
2024-02-15
Polecam z całego serca.
Marzenna Jankowska
Marzenna Jankowska
2024-01-07
Polecam szybko i profesjonalnie.
jacek mazurek
jacek mazurek
2023-12-23
Witam ,szczerze polecam firmę Hegon ,od samego początku profesjonalne podejście do klienta tu mógłbym wyróżnić pana Jakuba który wykazał się dużym zaangażowaniem w kwestii instalacji ,bardzo dobry kontakt tu należałoby wymienić pana Pawła ,nie przedłużając ,fachowość ,rzetelność ,terminowość i wysoka kultura panów instalatorów sprawia ,że jestem mega zadowolony z instalacji ,naprawdę godnie polecam !!!
Marek Mikolajczyk
Marek Mikolajczyk
2023-12-13
Witam. Polecam firmę Hegon. Pan Paweł zamontował mi panele i pompę ciepła. Bardzo fajny kontakt, profesjonalne podejście, wszystko terminowo i zgodnie z ustaleniami. No i dotacja, wszystko załatwione praktycznie bez mojego udziału. Super. Jeszcze raz polecam. Pozdrawiam Marek.
Krzysztof Supernak
Krzysztof Supernak
2023-11-30
Bardzo polecam firmę HEGON .Fachowe doradztwo bardzo dobry kontakt.Odpowie na każde pytanie.Wykonanie instalacji nie budzi zastrzeżeń.Napewno ta firma nie zostawi Cię po wykonaniu instalacji.Bardzo polecam.
M Mich
M Mich
2023-11-23
Rzeczowy audyt, szybka wycena, realizacja i załatwienie papierologii. Całość oceniam na 4.8/5. Śmiało polecam
Dariusz Nadolecki
Dariusz Nadolecki
2023-10-25
Witam na początku zacznę od tego jak profesjonalna jest firma Hegon .Wybrałem firmę Pana Pawła z pośród sześciu firm które oferowały fotowoltaike. Pan Paweł na samym wstępie rozmowy telefonicznej potrafił odpowiedzieć na kazde moje trudne pytanie odnośnie fotowaltaiki bardzo profesjonalnie wytlumaczyl na czym rzecz polega doradził i wyliczył wszystkie możliwe dotacje bardzo przejzyscie wszystko wytłumaczyl..Ekipa ktora przyjechała na montaz była bardzo profesjonalna widać było ze się znają na tym co robią.Jestem bardzo zadowolony z usług tej firmy i polecam każdemu kto się zastanawia :)